X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
چهارشنبه 18 مهر 1386
۱۰ اکتبر را فراموش نکنیم

چند کلامی درباره سنگسار و اعدام

سالهاست این بحث وجود داره و اخیرآ خیلی جدی در سطح جامعه جهانی برای جلوگیری از اون داره تلاش میشه.

این که این عمل وحشیانه است شکی نیست ... اما من میخوام به خیلی از افرادی که اما و اگر میارن چند نکته را متذکر شوم:

انسان موجودیت و هویتی است که ما (به طور کلی ) در  اون نقشی نداریم و اراده ساقط کردن از هستی او به هیچ عنوان وظیفه ما نیست و انجام اون هم جز جنایت اسم دیگری ندارد.

این که بگیم کسی که به ناموس مردم تجاوز کرده - کسی خانواده های زیادی رو آسیب رسونده -کسی که با عملش روح یه جامعه رو  زخم زده و .... و حتی کسی که به قول ماها جنایت بر علیه بشریت مرتکب شده هیچ کدوم نباید به حکمی متهم بشن که هستی اونا گرفته بشه (مثل اعدام - سنگسار - دار  و ... )

اولا  : باید همیشه یادمون باشه که جامعه نقش بسیار مهمی در تربیت این  اغلب این افراد داره (اگر شرایط زندگیمونو در زمان کودکی با اونها مقایسه کنیم یکی بوده  ؟ -  جبر جامعه که بر اونا مسلط شده بر زندگی ما حتی به قدر  یک دهم  هم رسوخ کرده  ؟ و صدها اگر دیگه ...)

دومآ : ما بر اساس اصول زندگی اجتماعی قادر به پیاده کردن قوانینی هستیم که افراد جامعه را در امان نگه داره و هیچ قانونی نمی تونه ثابت کنه که گرفتن هستی انسانها در حفظ جامعه موثره - جدای اینکه ما فقط در حیطه اختیارات بشریمون  < و نه خداییمون > باید قانون وضع کنیم  و در راستای همین است که زندان و ... داریم ).

سومآ : در تاریخ گروهی از نوع بشر همواره وحشی گری کرده اند - گروهی تحت وحشی گری بوده اند  و گروهی در تلاش برای توقف اون. حال ما به هر اسم که به این عمل مرتکب شویم جزو گروه اولیم - چه اسم دین پشت سرمان باشد چه نباشد - چه مسلمان باشیم و یا علی گویان گردن بزنیم و چه مسیحی باشیم و با یاد مسیح گردن گردن کشان را به گیوتین بسپاریم  - چه قرآن ما بگوید و چه تورات و انجیل و ... اجنبی ها .

همه و همه توجیه وحشی گری است و بس .

ای کاش این همه کتاب آسمانی بقولی دستکاری شده بشر ناچیز !!  که مملو از اصول زندگی است تکلیف بشر را صریحآ معلوم میساخت و کار را به تفسیر و تعبیر و فنون اینچنینی وانمی گذاشت و ای کاش همه  اون ها در اصول ثابت بودند(شاید باشن !! ) که مانعی باشن برای جنایت های آشکار این نوع موجود !

پ .ن  ۱:

این اروپاییهای دماغ سربالای تازه متمدن که میخوان به دنیا درس اخلاق بدن فکر کنم یادشون رفته از نسل کشی های شوالیه هاشون در قرون ۱۵ و ۱۶ و۱۷ و ۱۸  و ...   !! که  هر بار به بهانه ای مثل نجات مسیحیت - نجات یهودیت و ... ( که چیزی جز افکار پلید استعماری نبود) مسلمانها و کلا مردم بیگناه زیادی رو در بین چنگال هاشون له کردن .

پ. ن ۲:

در ارتباط با  پ. ن ۱  باید اضافه کنم که : حداقل این قدر انعطاف پذیرن که این کارو حتی حالا بکنن و مثل ما به سنگسار وحشیانه افتخار نکنن ! (اونم با داشتن داعیه حاکمیت  استاندارد های بالای حقوق بشر !!!! )

پاینده و آزاد باشین .